Site Rengi

DOLAR 18,641
EURO 19,5918
ALTIN 1061,846
BIST 4961,7
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Corana Virüsü, Bildiklerinizi Unutun!

Corana Virüsü, Bildiklerinizi Unutun!
01.02.2020
2.164
A+
A-

Çin’de açığa çıkan Korana virüsü dünyanın gündemine oturdu. Çin’de şu an Türkiye büyüklüğünde nüfus ve toprak parçası karantina altında. Toprak parçası olarak Türkiye büyüklüğünde bir toprak parçası ve 60 milyonun üstünde insan nüfusu bu salgın hastalığın pençesinde. Türkiye dahil bir çok ülke Çin’e uçak seferlerini durdurdu. Şu gün itibariyle 213 ölüm rapor edilmekte ve bu ölümlerin hepsi Çin’de. Korana virüsü sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından “Küresel Acil Durum” ilan edildi. Küre dünya, küresel ekonomi, küresel iklim gibi sloganlara bir yenisi daha eklendi. Küresel salgın…

Çin kendi içinde kapalı bir ülke konumunda. Bu ülkede ne, nasıl oluyor anlamak güç oluyor. Kendi içinde katı, kuralcı bir devlet anlayışı olduğu için bizim gibi ülkelerin olup biteni tam olarak anlaması güç oluyor. Virüs salgını başlığı altında bir çok görüşler ortaya atılıyor. Amerika, – Çin arasındaki ekonomik savaş, papa – Wuhan ilişkisi, Dünya nüfusunun 500 milyona indirilmesi projesi gibi bir çok teori ortaya atılmakta. Şimdi bu görüşlere bakalım.

Dünya Nüfusu 500 Milyona indirilecek!

Bu görüşü yakın zamanda ortaya atan kişi araştırmacı yazar Ertan Özyiğit oldu. Ertan Özyiğit The Economist 2020 Kapağı’nı yorumlarken dünya nüfusunun 500 milyona indirileceği konusunda yorumlarda bulunmuştu ve bunun bir virüs’le olabileceği yorumunu 3 ay önce televizyon ekranlarında yapmıştı. The economist dergisinin 2020 kapağında buna işaret edildiğini yine o günkü televizyon programlarında ve youtube kanalında insanlarla paylaştı. Bu dergi biliyorsunuz dünyayı yöneten ve devletler üzeri büyük güç ve para sahibi ailelerden oluşuyor. Her sene başı yayınladıkları dergi kapağıyla büyük tartışmalar oluşmasında bir etkiye sahip olan bu derginin verdiği mesajlar dünya siyaseti bakımından çok önemli bir yere sahip. Sahte mesih yani Deccal’in gelmesi için dünyayı bu güne hazırlama gayretinde olan bu güç için en önemli amaçlarından biride dünya nüfusunu 500 milyona indirmek. Bu nükleer silahlar yada öldürücü virüslerle olması pekala mümkün görünmekte.

Wuhan halkı Katledimek isteniyor.

Bu iddia Haşmet Babaoğlu ve Burak Turna gibi yazarlar tarafından ortaya atılmakta. Bu yazarları takip etmekte büyük fayda var. Haşmet Babaoğlu düzeni sorgulayan, yaşadığımız dünyayı başka bir gözle gören ve küresel dünyanın yalanları konusunda farkındalık sahibi bir yazar. Burak Turna ise araştırmacı, Tarih konusunda gerçekleri ortaya çıkaran bir kişi. Hatırlarsınız Papa bir programında eline yapışan bir kadın vardı. papa bu kadının eline vurarak kızgın bir şekilde kendinden uzaklaştırmıştı. İlginç olan bu kadın Çinli ve yaşadığı kent virüs’ün yayıldığı wuhan şehri. Wuhan şehri Çin’de özel bir yere sahip. Bu şehirde katolikler çoğunlukta fakat kendilerini vatikan hiyerarşisine bağlanmayı red ediyorlar. Sadece rejime değil, lvatikana bağlanmayı da kabul etmiyorlar. İddia şu ki,Vatikan ve Çin ortaklığıyla wuhan şehri ablukaya alındı ve buradaki insanlar katledilecek. Şehirden çıkma yasağı getirildi ve askerler şehri kuşatmış durumda. Şehirden çıkmak isteyen vuruluyor. Şehirden paylaşılan görüntülerde yerlerde kan izleri ve ölü insanlar göze çarpıyor. Evler tahtalarla çivileniyor ve insanların sokakta gezmeleri istenmiyor. İnsanlar zorla araçlara bindiriliyor ve arka plandan silah sesleri geliyor. Çin de rejime karşı iki ay önce ayaklanma baslatılıyor, haber 2 ay öncesine ait. Fakat nedense medya virüse yoğunlaşmış, halk’lar virüs yalanıyla oyalanıyor. Wuhan şehri başta olmak üzere hem rejim, hem de Vatikan karşıtı. Çin hükümeti ve Vatikan yaptıkları anlaşma sonucu ortaya büyük bir katliam çıkacak gibi. Milyonların katledildiği bir soykırım. Virüs bu barbarlıklarını perdelemek için bir bahane.

Biyolojik savaş, Ekonomi savaşları ve Corona virüsü

Hindistanlı bilim adamları araştırmalarında hiç bir virüs te bulunmayan bir eklenti ile karşılaştılar. Bu AIDS türü eklenti, insan eliyle Corona virüsüne eklendiğine dair bilimsel makale daha yeni olmasına rağmen dünya genelinde ses getirmeye başladı. Bu virüs doğal olarak yayılmadığı, bunun biyomühendislik bir çalışma olduğu ve bilerek salındığı yönünde ki iddialar ise ciddi şekilde gündem oluşturacak nitelikte.

Abd ve Çin arasında, son günlerde yaşanan ekonomik krizinin geldiği nokta da insan yapımı virüslerin kullanılması mümkün olabilir mi? Diyelim ki ABD bu virüsü bilerek çin üzerine saldı, çin’in karşılığı ne olur? Çin ABD üzerine kendi ürettiği başka bir virüsü salma ihtimali nedir? Bu sorunun cevabı önümüzdeki günler karşılık bulacaktır. Corana virüsü sebebiyle Çin’in şu ana kadar olan kaybı 1,5 trilyon dolar civarı olduğu söyleniyor. İster yapay olsun,ister doğal. Çin’in verecegi karşılığı yakın zamanda göreceğimizi sanıyorum.

Sonuç

1347 – 1351 yılında ortaya çıkan ve “kara ölüm” diye adlandırılan veba hastalığında Avrupa nüfusunun yarısı ve dünya nüfusunun üçte biri hastalıktan dolayı ölmüştür. Ve ne tesadüf ki bu hastalığın çıkış yeri çin’in wuhan şehri dir. Girdiğimiz yeni yıl’ın başında tarihi birçok olaylarla yüzyüze gelen dünyamızda bu virüs tehlikesi hiç ummadığımız bir yıkım yapabilme ihtimali olsada, bir süre sonra unutulacak bir vaka olma ihtimali de bulunmakta.

Dünyada belirli aralıklarla virüs salgınları görülmekte ve bu hastalıklar sebebiyle her yıl ölümler görülmektedir. O kadar büyüttükleri sars virüsü sonucu ölüm sayısı 300 kişi iken, mers virüsünü yayılım süresince sadece 800 kişi hayatını kaybetti. Domuz gribi ise 8 bin civarında kişinin ölümüne sebep oldu. Grip enfeksiyonu sebebiyle her yıl bu civarlarda insanlar hayatlarını zaten kaybediyor. Burada kazanan ilaç şirketleri oluyor. Geliştirdikleri aşıları tüm dünya ülkelerine satarak kazanç sağlıyorlar.

Çin devleti kapalı bir devlet, hiçbir antlaşmanın altına imza atmıyor. Aynı zamanda baskıcı ve salim bir devlet. Bilgi sızdıranlara karşı çok sert yaptırımlar uyguladığı için insanlar paylaşım yapmaktan korkuyorlar. Gerçeklere ulaşmak, bilgiye ulaşmak zor. Bu sebeple Corana virüsünün ne kadar zararlı olduğunu önümüzdeki günlerde yaşayarak göreceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.